Difference between revisions of "Dosli"
From Medivia Online Wiki
Soulofdark (talk | contribs) (Created page with " {{Npc| name=Dosli| image=File:Dosli.png| location=Mittenhoff,| job=Armor Shopkeeper, Weapons Shopkeeper|}} {| class="wikitable sortable" |- ! '''Sells:''' ! '''Price...") |
|||
Line 43: | Line 43: | ||
| [[Leather_Helmet|Leather Helmet]] | | [[Leather_Helmet|Leather Helmet]] | ||
| style="text-align: right" | 12 gp | | style="text-align: right" | 12 gp | ||
|- | |||
| [[Dwarven Shield]] | |||
| style="text-align: right" | 500 gp | |||
|} | |} | ||
Line 82: | Line 85: | ||
| [[Leather_Helmet|Leather Helmet]] | | [[Leather_Helmet|Leather Helmet]] | ||
| style="text-align: right" | 4 gp | | style="text-align: right" | 4 gp | ||
|- | |||
| [[Dwarven Shield]] | |||
| style="text-align: right" | 100 gp | |||
|} | |} | ||
<br/> <br/> [[Mittenhoff_NPCs|Mittenhoff NPCs]]</div> | <br/> <br/> [[Mittenhoff_NPCs|Mittenhoff NPCs]]</div> |
Revision as of 15:45, 18 August 2020
Dosli | |
---|---|
Location: | Mittenhoff, |
Occupation: | Armor Shopkeeper, Weapons Shopkeeper |
Sells: | Price: |
---|---|
Large Painite Crystal | 150,000 gp |
Small Painite Crystal | 10,000 gp |
Painite Crystal Shard | 3,000 gp |
Brass Armor | 450 gp |
Steel Shield | 240 gp |
Chain Armor | 200 gp |
Wooden Shield | 15 gp |
Chain Legs | 80 gp |
Chain Helmet | 52 gp |
Leather Armor | 35 gp |
Leather Helmet | 12 gp |
Dwarven Shield | 500 gp |
Buys: | Price: |
---|---|
Brass Armor | 150 gp |
Plate Armor | 400 gp |
Steel Shield | 80 gp |
Battle Shield | 95 gp |
Chain Armor | 70 gp |
Wooden Shield | 5 gp |
Chain Legs | 25 gp |
Chain Helmet | 17 gp |
Steel Helmet | 190 gp |
Leather Armor | 12 gp |
Leather Helmet | 4 gp |
Dwarven Shield | 100 gp |