Difference between revisions of "Tuggot"
From Medivia Online Wiki
Soulofdark (talk | contribs) (Created page with "{{Npc| name=Tuggot| image=File:tuggot.png| location=Mittenhoff, here| job=Druid Spell Teacher| note=}} {| class="wikitable"...") |
Soulofdark (talk | contribs) |
||
Line 182: | Line 182: | ||
| style="text-align: center" | 4000 gp | | style="text-align: center" | 4000 gp | ||
|- | |||
| [[Light_Magic_Missile|Light Magic Missile]] | |||
| style="text-align: center" | 200 gp | |||
|- | |||
| [[Poison_Field|Poison Field]] | |||
| style="text-align: center" | 300 gp | |||
|- | |||
| [[Destroy_Field|Destroy Field]] | |||
| style="text-align: center" | 350 gp | |||
|- | |||
| [[Fire_Field|Fire Field]] | |||
| style="text-align: center" | 500 gp | |||
|- | |||
| [[Heavy_Magic_Missile|Heavy Magic Missle]] | |||
| style="text-align: center" | 600 gp | |||
|- | |||
| [[Energy_Field|Energy Field]] | |||
| style="text-align: center" | 700 gp | |||
|- | |||
| [[Fireball|Fireball]] | |||
| style="text-align: center" | 800 gp | |||
|- | |||
| [[Great_Fireball|Great Fireball]] | |||
| style="text-align: center" | 1200 gp | |||
|- | |||
| [[Fire_Bomb|Fire Bomb]] | |||
| style="text-align: center" | 1500 gp | |||
|- | |||
| [[Explosion|Explosion]] | |||
| style="text-align: center" | 1800 gp | |||
|- | |||
| [[Fire_Wall|Fire Wall]] | |||
| style="text-align: center" | 2000 gp | |||
|- | |||
| [[Energy_Wall| Energy Wall]] | |||
| style="text-align: center" | 2500 gp | |||
|- | |||
| [[Sudden_Death_Rune|Sudden Death]] | |||
| style="text-align: center" | 3000 gp | |||
|- | |||
| [[Summon_Creature|Summon Creature]] | |||
| style="text-align: center" | 2000 gp | |||
|- | |||
| [[Creature_Illusion|Creature Illusion]] | |||
| style="text-align: center" | 1000 gp | |||
|} | |} | ||
Revision as of 19:11, 26 July 2020
Tuggot | |
---|---|
Location: | Mittenhoff, here |
Occupation: | Druid Spell Teacher |
Sells: | |
---|---|
Sorcerer Spells | Price |
80 gp | |
100 gp | |
300 gp | |
170 gp | |
500 gp | |
150 gp | |
350 gp | |
300 gp | |
500 gp | |
500 gp | |
600 gp | |
450 gp | |
600 gp | |
600 gp | |
800 gp | |
700 gp | |
700 gp | |
1000 gp | |
1200 gp | |
1500 gp | |
1000 gp | |
800 gp | |
1500 gp | |
1300 gp | |
1600 gp | |
1800 gp | |
2000 gp | |
2000 gp | |
2000 gp | |
2500 gp | |
4000 gp | |
4000 gp | |
4000 gp | |
4000 gp | |
Light Magic Missile | 200 gp |
Poison Field | 300 gp |
Destroy Field | 350 gp |
Fire Field | 500 gp |
Heavy Magic Missle | 600 gp |
Energy Field | 700 gp |
Fireball | 800 gp |
Great Fireball | 1200 gp |
Fire Bomb | 1500 gp |
Explosion | 1800 gp |
Fire Wall | 2000 gp |
Energy Wall | 2500 gp |
Sudden Death | 3000 gp |
Summon Creature | 2000 gp |
Creature Illusion | 1000 gp |